Deniz Ersin Avcı Biyografi

09 Mayıs 1987’de Antalya’da doğdu. İzmir de yaşayan Deniz Ersin Avcı, 2013 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra, 2015 yılında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde müzik branşı ile ilgili pedagojik formasyon eğitimini tamamladı.

Deniz; yaklaşık 20 yıldır müzikle uğraşıyor, 12 yıldır çeşitli organizasyon, konserler ve mekanlarda sahne almaya devam ediyor. 12 senedir film müzikleri, şarkı, Ferdi Türkü ve Enstrümantal bestecilikle uğraşıyor. 2013 yılında MESAM (Türkiye Musiki eseri sahibi meslek birliği)’a dahil oldu. 2014-2015 yılları arasında O ses Türkiye yarışmasın da Mazhar Alanson ve Özkan Uğur’un takımında çeyrek finale kadar yaklaştı.

Ayrıca 2010 yılından beri Halk eğitimi merkezlerinde Bağlama, Kaval ve Gitar gibi enstrümanların usta öğreticiliğini yaptı. 2016 yılından itibaren günümüze kadar kolejler de ve özel okullarda müzik öğretmenliği yaptı.  O ses Türkiye’deki yarışmasından bir süre sonra Deniz Ersin Avcı Çallı müzik adı altında netd müzik’ ten çıkarılan söz ve müziği kendisine ait olan Sensiz Olmadı şarkısını 2020 yılında single olarak çıkardı. Ardından 2022 yılında ise yine söz ve müzikleri kendisine ait olan ‘Ayrılığın hasreti ve İrtifa adlı şarkılarını çıkardı. Önümüzdeki süreçler de de diğer bestelerini de müzik sektörüne yeni sürprizlerle sunmak için hazırlanıyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir